Ile trwa umowa leasingu konsumenckiego?

Co drugi samochód w Polsce nabywany jest przy pomocy obcego kapitału-pochodzącego z banków lub innych instytucji finansowych. Od lipca 2011 roku, potencjalni nabywcy aut(bez wolnej gotówki na jego zakup) stoją w obliczu trudnego wyboru pomiędzy kredytem samochodowym, a leasingiem konsumenckim. Umowa leasingu składa się z bardzo wysokich miesięcznych rat.

Jednak biorąc pod uwagę maksymalny okres umowy to koszty finansowe leasingu konsumenckiego są niższe od kosztów pożyczonego kapitału w ramach kredytu samochodowego. Większość umów leasingowych zawieranych jest na maksymalny okres 60 miesięcy. Rzadkością na rynku są umowy zawierane na 7 lat. Biorąc pod uwagę średnie zarobki Polaków i maksymalny okres umów leasingowych, to jest to rozwiązanie dla wąskiego grona klientów.

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. Instytucje finansowe w Polsce nie są zbyt aktywne na rynku leasingu konsumenckiego. Te oferty co widziałem to maksymalny okres umowy wynosił jedynie 5 lat. Podajcie jak znacie ofertę na 7 lat-zmniejszy to trochę miesięczne raty

Dodaj komentarz