Kredyt na samochód wspólnie z drugą osobą

Kredyty samochodowe w przeciągu ostatnich kilku lat zyskały w naszym kraju na popularności. Wynika to z faktu, że Polacy kupują coraz więcej aut – w znakomitej większości przypadków właśnie na kredyt. Stąd też ofert w tym zakresie pojawia się coraz więcej. Paradoksalnie – klientom stawiane są też coraz większe wymagania i wielu z nich z tych propozycji nie może skorzystać. Najczęstszą spotykaną tutaj przeszkodą jest brak zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie.

Żyjemy aktualnie w dobie kryzysów ekonomiczno-gospodarczych, co sprawiło, że banki przyjmują bardziej restrykcyjne kryteria przy ocenianiu wniosków kredytowych. Tłumaczą się w ten sposób, że w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej muszą dbać o jakość swoich finansowych portfeli. Jeśli zatem ktoś się obawia, że jego wniosek o kredyt na samochód zostanie odrzucony z powodu zbyt niskiej zdolności kredytowej, powinien zastanowić się nad zaciągnięciem takiego kredytu z drugą osobą – na przykład rodzicem czy współmałżonkiem.

Łączone dochody zdecydowanie zwiększają szanse na przyznanie kredytu – oczywiście pod warunkiem, że współkredytobiorca posiada w BIK pozytywną historię kredytową i ma stałe źródło dochodów. Z takich rozwiązań korzysta mnóstwo osób, czego znakomitym przykładem są kredyty małżeńskie – ich atutem jest to, że łatwiej jest je dostać niż kredyty dla osób samotnych. Przedstawiona opcja jest tylko jednym z wielu sposobów pozwalających poprawić zdolność kredytową. Warto generalnie sięgać po różne metody, jeśli tylko okazują się pomocne.

Dodaj komentarz