Kredyt na samochód z drugiej ręki

Większość kupowanych w naszym kraju samochodów stanowią auta używane. Nowy pojazd jest traktowany najczęściej w kategoriach dobra luksusowego, na które stać jedynie bardzo zamożnych ludzi – i sporo jest w tym racji. Poza tym warto też zwrócić uwagę na to, że sporo osób świadomie rezygnuje z kupna auta prosto z salonu, ponieważ już w momencie, gdy z niego wyjedzie, straci na swojej wartości kilkanaście procent.

Obecnie za całkiem przyzwoite pieniądze możemy stać się właścicielem porządnego, sprawnego pojazdu używanego, z którego korzystać będziemy przez szereg długich lat. Często mamy jednak problem z wyłożeniem gotówki na zrealizowanie takiego przedsięwzięcia, dlatego też rozglądamy się za dobrym kredytem samochodowym. Obecnie banki finansują zakup zarówno nowych, jak i używanych samochodów. O kredyt na auto z drugiej ręki jest jednak trudniej. Trzeba sprostać bardzo rygorystycznym kryteriom dotyczącym głowienie wieku pojazdu. Pożyczenie pieniędzy na samochód liczący sobie więcej aniżeli 8 lat w wielu bankach nie jest w ogóle możliwe.

Najprędzej na pozytywne rozpatrzenie wniosku możemy liczyć wówczas, gdy kupujemy wóz co najwyżej 5-letni. Kredyty na samochody używane są droższe – odznaczają się większym oprocentowaniem. Bank na pewno spojrzy na nas łaskawszym okiem, jeśli zaproponujemy wkład własny na dość wysokim poziomie (co najmniej 30-procentowy). Niekiedy możemy się zetknąć z ograniczeniami co do marki pojazdu. Bank też czasami wymaga, aby napraw i przeglądów dokonywać tylko w autoryzowanych serwisach.

Dodaj komentarz